Oliwia Kalka
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną po ukończeniu 4- letniego szkolenia (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 1689). Uzyskałam także dyplom magistra psychologii ze specjalnością kliniczną. Ponadto ukończyłam roczne studia podyplomowe pt. Praktyczna Diagnoza Psychologiczna. Zrealizowałam także studia z przygotowania pedagogicznego. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji. Psychologia jest moją pasją dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach.
Na co dzień pomagam osobom doświadczającym niskiego poczucia własnej wartości, obniżonego nastroju, uczucia pustki, rezygnacji, zamartwiania się, lęku, kryzysu emocjonalnego, trudności w radzeniu sobie ze stresem, trudności w kontaktach międzyludzkich, klinicznego perfekcjonizmu. Moja praktyka terapeutyczna opiera się na badaniach naukowych oraz zastosowaniu skutecznych technik terapii poznawczo- behawioralnej. Mój główny cel to pomóc moim klientom w zrozumieniu i zmianie niekorzystnych wzorców myślowych i zachowań, które przyczyniają się do ich cierpień emocjonalnych. W trakcie spotkań dbam o to, aby sesje odbywały się w bezpiecznej atmosferze i bezwarunkowej akceptacji klienta jako osoby.
Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam pracując jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz na Oddziale Dziennym wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Dzięki pracy na oddziale dziennym dla osób dorosłych specjalizuję się w leczeniu różnorodnych zaburzeń psychicznych. Pracowałam także w Zespole Interwencji Kryzysowej dzięki czemu potrafię udzielić adekwatnego wsparcia osobom znajdującym się w kryzysie życiowym.
W CBT MED prowadzę:
• psychoterapię osób dorosłych prezentujących różnorodne zaburzenia np. ADHD, zaburzenia nastroju (m.in. depresja, depresja dwubiegunowa, depresja poporodowa), zaburzenia lękowe (m.in. różnego rodzaju fobie, napady paniki, fobia społeczna, uogólnione zaburzenie lękowe, lęk o zdrowie), zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzenia osobowości, zaburzenia schizofreniczne,
• wsparcie psychologiczne i spotkania dla osób nie mających rozpoznania konkretnego zaburzenia, a znajdujących się np. w kryzysie życiowym lub mających problemy z którymi nie są w stanie sobie samodzielnie poradzić,