Przejdź do treści

Dlaczego warto?

Ela to pasjonatka psychologii i psychoterapii poznawczo-behawioralnej, doświadczony psycholog i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Na co dzień wspiera zespół merytorycznie, dba o dobry klimat pracy i rozwój naszego zespołu. Michał zajmuje się kwestiami formalnymi, rejestracją, dba o porządek w kalendarzu i kwestie techniczne. Swoimi działaniami wspiera Elę w spełnianiu jej marzenia o profesjonalnym i przyjaznym Centrum Psychoterapii, gdzie pacjenci podczas terapii otrzymają skuteczną pomoc na najwyższym poziomie, a przy tym będą czuć się wysłuchani, zrozumiani i akceptowani.

CBT MED Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej zrzesza psychologów i psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych (certyfikowanych i w trakcie certyfikacji). W pracy terapeutycznej opieramy się na evidence based medicine (metodzie psychoterapii dobrze zbadanej naukowo, bezpiecznej i skutecznej). Stosujemy metody klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej oraz czerpiemy z metod trzeciej fali CBT: Terapii Schematów, ACT, DBT, Mindfulness. W swoim zespole mamy także specjalistę z zakresu seksuologii. Pomagamy dorosłym, młodzieży i dzieciom. Pracujemy stacjonarnie we Wrocławiu oraz prowadzimy psychoterapię on-line. 

Praca jest dla nas pasją. Tworzymy miejsce bezpieczne, pełne akceptacji, zaangażowania i wrażliwości na potrzeby naszych pacjentów. Mamy wieloletnie doświadczenie kliniczne. Stale podnosimy swoje kwalifikacje m.in. poszerzając swoją wiedzę o najnowsze podejścia w terapii poznawczo-behawioralnej. Regularnie dbamy by nasz zespół mógł korzystać z superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-
Behawioralnej. Na co dzień ściśle współpracujemy z gronem znakomitych psychiatrów, którzy mają profesjonalne i ciepłe podejście do naszych pacjentów.

Opinie naszych pacjentów:

Zacznę od tego, że żałuję, że świadomość korzyści jakie płyną z terapii, dostrzegamy zazwyczaj dopiero będąc już w samym procesie. Wierzę, że gdyby każdy zdawał sobie sprawę, jak wiele potrafią dać nam sesje z psychoterapeutą, więcej byłoby wśród nas szczęśliwych ludzi.Mi terapia pozwoliła spojrzeć na własne życie z innej perspektywy, uwierzyć, że -wydawać by się mogło – nieokiełznane i trudne do sprecyzowania problemy, uczucia, można rozwiązać dość metodycznie. Nauczyła mnie zrozumienia dla siebie i otworzyła na zmiany. Bliscy zauważyli, że jestem spokojniesza i bardziej elastyczna w sytuacjach, które wcześniej mnie blokowały. Przede wszystkim jestem szczęśliwsza i potrafię się bardziej cieszyć codziennością. Ważna jest świadomość, że to pewnien proces i powinniśmy dać sobie czas na wypatrywanie efektów, które mogą się pojawiać stopniowo. Zdaję sobie sprawę, że każdy postrzega ten proces trochę inaczej i różnie on przebiega u różnych ludzi. Mam jednak to szczęście, że mi towarzyszyła świetna terapeutka, której mogę życzyć każdemu stojącemu na początku tej drogi.

Przed rozpoczęciem terapii moja codzienność była pełna lęku, niepokoju oraz poczucia bezsensu, które uniemożliwiały codzienne funkcjonowanie. Podjęta terapia pozwoliła na zmianę utartych i destrukcyjnych schematy myślowych „pielęgnowanych” przez lata. Trening behawioralny był indywidualnie dobrany zarówno do moich potrzeb jak i predyspozycji. Znacząco poprawiły się moje relację z bliskimi. Po zakończeniu terapii, dużo lepiej radzę sobie w trudnych sytuacjach, nie popadając w spiralę negatywnych przekonań, lecz starając się spojrzeć na sytuację racjonalnie, szukając rozwiązania. Terapia pozwoliła na uzyskanie równowagi i spokoju, wzmocniła również uczucie sprawczości i wiary we własne siły.

Polecam skorzystanie z usług CBT MED! Psychoterapeutka, która prowadziła mnie od początku, była bardzo profesjonalna i pomogła mi przetrwać trudny czas, jednocześnie sprawiając, że zaczęłam mocniej nad sobą pracować. Terapia pomogła mi lepiej siebie poznać, przepracować i zrozumieć emocje, co było dla mnie niezwykle ważne. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do odbycia terapii niż tu.

Trafiłam do Pani doktor w kryzysie psychicznym, który może dopaść każdego. Kryzys nie dotyczy tylko wrażliwych i delikatnych, może dotyczyć każdego z nas. Mimo, że jestem mocno stąpającą osobą po ziemi, kryzys nie pozwolił mi normalnie funkcjonować, nie byłam w stanie zapanować nad huśtawkami emocjonalnymi, atakami paniki, płaczem w nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach, atakami złości czy furii. Terapia pomogła mi poukładać, „rozplątać” moje myśli, pokazała mi moje błędy w myśleniu, moje błędne założenia. Terapia pozwoliła mi na ułożenie planu „naprawczego” i podążanie wg niego. Pozwoliła mi na nowo uwierzyć w siebie. Weryfikować własne myśli. Pozwoliła mi ustabilizować się emocjonalnie i wrócić do dobrego samopoczucia. Pozwolił mi wrócić do normalnego życia.

Psychoterapię rozpoczęłam, będąc w fazie depresyjnej choroby afektywnej dwubiegunowej. Ponieważ słyszałam dużo dobrego o terapii poznawczo-behawioralnej, miałam nadzieję, że pomoże mi ona w radzeniu sobie z moimi dolegliwościami. Czego nauczyła mnie terapia? Że nie jestem moją chorobą! Nie muszę przez cały czas myśleć o sobie, jako o kimś poważnie chorym, kto powinien uważać na siebie na każdym kroku. Dzięki konkretnym narzędziom, które poznałam w czasie terapii, odzyskałam poczucie sprawczości i kontroli nie tylko nad chorobą, ale, przede wszystkim, nad codziennym życiem.

Spotkania z psychoterapeutą są zawsze przeze mnie wyczekiwane, bo pomagają uporządkować i sprecyzować moje przemyślenia . Czuję się wysłuchana, otrzymuję ogromne wsparcie, a co najważniejsze konkretne wskazówki, dzięki którym potrafię przezwyciężyć napotykane trudności. Rozmowy z psychoterapeutą pozwalają mi spojrzeć na moją sytuację z zupełnie innej perspektywy. Ćwiczenia zalecane w trakcie sesji są zawsze dostosowane do moich aktualnych potrzeb. Dzięki naszym rozmowom mogłam wprowadzić naprawdę duże zmiany w codziennym życiu i otrzymałam ogromne wsparcie, które dało mi podstawy do wzmocnienia pewności siebie oraz wiary we własne możliwości, za co jestem ogromnie wdzięczna.

Chcesz dołączyć do zespołu CBT MED?
Trwa rekrutacja na terenie Wrocławia oraz całej Polski!
Poszukujemy:
• psychologów – diagnostów (osobowości, ADHD u dorosłych, operujących szczególnie testami: SCID-5, DIVA-5) • psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych i/lub Trzeciej Fali (chcących prowadzić psychoterapię indywidualną i/lub grupową) pracujących z dziećmi i młodzieżą lub osobami dorosłymi • psychoterapeutów par (w nurcie CBT, systemowym) • terapeutów uzależnień • lekarzy psychiatrów
LUB
Chcesz dołączyć do zespołu CBT MED?
Trwa rekrutacja na terenie Wrocławia oraz całej Polski!
Poszukujemy:
• psychologów – diagnostów • psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych pracujących z dziećmi i młodzieżą lub osobami dorosłymi • psychoterapeutów par • terapeutów uzależnień • lekarzy psychiatrów
LUB
Umów wizytę teraz!
Skorzystaj z poniższego formularza. Opisz jakiej pomocy potrzebujesz, powiedz nam czy interesują cię sesje on-line, stacjonarne czy hybrydowe oraz jakie terminy Cię interesują. Dobierzemy odpowiedniego psychoterapeutę i odpiszemy starając się o jak najszybszy i dogodny termin dla Ciebie.
Wysyłając wiadomość za pomocą formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych na cel kontaktu w sprawie zapytania. Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Umów wizytę teraz!
Opisz jakiej pomocy potrzebujesz, powiedz nam czy interesują cię sesje on-line, stacjonarne czy hybrydowe oraz jakie terminy Cię interesują. Dobierzemy odpowiedniego psychoterapeutę i odpiszemy starając się o jak najszybszy i dogodny termin dla Ciebie.
Wysyłając wiadomość za pomocą formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych na cel kontaktu w sprawie zapytania. Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Nasza strona internetowa korzysta z "ciasteczek" w celu zapewnienia prawidłowego działania strony oraz wygody z użytkowania. Udostępniamy również informacje o tym jak korzystasz z naszej witryny naszym partnerom mediów społecznościowych, reklamowych oraz analitycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookie zmień ustawienia w swojej przeglądarce. View more
Akceptuj