Joanna Jaskółowska
Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo–behawioralnym (certyfikat nr 485). Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Gdańskim (ścieżki specjalizacyjne: Psychologia Kliniczna oraz Patologie Społeczne i Psychologia Sądowo-Penitencjarna), a także studia podyplomowe: Psychoterapia poznawczo-behawioralna (Uniwersytet SWPS w Sopocie) oraz Psychologia Kliniczna (Gdański Uniwersytet Medyczny).
Doświadczenie zawodowe starałam się zdobywać jeszcze w czasie studiów: w Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku (wolontariat medyczny), Wojewódzkim Centrum Onkologii (wolontariat w infolinii onkologicznej), Domu Pomocy Społecznej w Sopocie (wolontariat w ramach projektu aktywizacji seniorów), Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu (praktyki ) oraz Zakładzie Poprawczym w Gdańsku (praktyki). Po ukończeniu studiów, przez kilka lat pracowałam w charakterze psychologa w Środowiskowych Domach Samopomocy, początkowo z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a następnie z osobami cierpiącymi na choroby otępienne (w szczególności na chorobę Alzheimera).
W 2017 roku rozpoczęłam pracę w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim na oddziale ogólnopsychiatrycznym, gdzie zajmowałam się diagnostyką i poradnictwem psychologicznym pacjentów, prezentujących szeroki wachlarz zaburzeń psychicznych oraz – rok później – w przyszpitalnej Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie pracowałam jako psychoterapeuta poznawczo – behawioralny.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno- Zawodowym Psychologa, a także Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Poddaję się regularnej superwizji. Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach.
Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych z następującymi problemami:
• zaburzenia lękowe (zaburzenie lękowe z napadami paniki, agorafobia, zaburzenie lękowe uogólnione, fobie specyficzne, fobia krwi, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne, zespół stresu pourazowego)
•zaburzenia nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa)
•zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, ortoreksja, zaburzenie z napadami objadania się, jedzenie nocne)
•zaburzenia snu (bezsenność)
•uzależnienia (od alkoholu, substancji psychoaktywnych, behawioralne)
•zaburzenia osobowości
•schizofrenia (wspomagająco przy farmakoterapii)