Przejdź do treści
Małgorzata Bednarz psychoterapia

Małgorzata Bednarz

Jestem psycholożką i szkolę się w kierunku psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie uczestniczę w całościowym 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w akredytowanej szkole psychoterapii poznawczo – behawioralnej Crescentia. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa
Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). W swojej pracy kieruję się aktualną wiedzą udowodnioną naukowo oraz etyką zawodową psychologa. Uczestniczę w regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych w Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego UWr. Ponadto byłam wolontariuszką w Środowiskowym Domu Samopomocy w Fundacji „Opieka i Troska”, gdzie wspierałam osoby doświadczające choroby psychicznej. Zapewniałam również pomoc psychologiczną osobom w potrzebie, w ramach projektu Telefonpogadania. Pracując jako psycholog szkolny prowadziłam indywidualne konsultacje, warsztaty i szkolenia dla uczniów i nauczycieli oraz inicjowałam działania interwencyjne i mediacyjne w sytuacjach kryzysowych. Współprowadziłam także zajęcia socjoterapeutyczne dla młodzieży w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed. Obecnie prowadzę terapię grupową i indywidualną dla osób uzależnionych w ramach dyżuru na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych.

W CBT MED wspieram młodzież (od 14 roku życia) i osoby dorosłe, które doświadczają m.in. obniżonego poczucia własnej wartości, trudności w relacjach interpersonalnych oraz silnego stresu. Wspieram osoby zmagające się z zaburzeniami nastroju (np. depresja), zaburzeniami lękowymi (np. fobie proste, zespół lęku uogólnionego), zaburzeniami odżywiania (np. jadłowstręt psychiczny) oraz z zaburzeniami snu (bezsenność). Towarzyszę pacjentom na drodze ku poradzeniu sobie z kryzysami rozwojowymi, emocjonalnymi, a także związkowymi. Udzielam również wsparcia osobom uzależnionym, a także członkom ich rodzin. W swojej pracy czerpię z nurtów Trzeciej Fali CBT, m.in. Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Schematów oraz Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT). Bliskie są mi również założenia i metody stosowane w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), z której ukończyłam certyfikowany kurs (poziom podstawowy).

Kieruję się szacunkiem, empatią i uważnością wobec pacjentów. Moim celem jest stworzenie relacji opartej na poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji, a współpracując z drugim człowiekiem koncentruję się na jego zasobach i możliwościach. Aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie, nieustannie poszerzam swoje kompetencje biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach.

Chcesz dołączyć do zespołu CBT MED?
Trwa rekrutacja na terenie Wrocławia oraz całej Polski!
Poszukujemy:
• psychologów – diagnostów (osobowości, ADHD u dorosłych, operujących szczególnie testami: SCID-5, DIVA-5) • psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych i/lub Trzeciej Fali (chcących prowadzić psychoterapię indywidualną i/lub grupową) pracujących z dziećmi i młodzieżą lub osobami dorosłymi • psychoterapeutów par (w nurcie CBT, systemowym) • terapeutów uzależnień • lekarzy psychiatrów
LUB
Chcesz dołączyć do zespołu CBT MED?
Trwa rekrutacja na terenie Wrocławia oraz całej Polski!
Poszukujemy:
• psychologów – diagnostów • psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych pracujących z dziećmi i młodzieżą lub osobami dorosłymi • psychoterapeutów par • terapeutów uzależnień • lekarzy psychiatrów
LUB
Umów wizytę teraz!
Skorzystaj z poniższego formularza. Opisz jakiej pomocy potrzebujesz, powiedz nam czy interesują cię sesje on-line, stacjonarne czy hybrydowe oraz jakie terminy Cię interesują. Dobierzemy odpowiedniego psychoterapeutę i odpiszemy starając się o jak najszybszy i dogodny termin dla Ciebie.
Wysyłając wiadomość za pomocą formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych na cel kontaktu w sprawie zapytania. Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Umów wizytę teraz!
Opisz jakiej pomocy potrzebujesz, powiedz nam czy interesują cię sesje on-line, stacjonarne czy hybrydowe oraz jakie terminy Cię interesują. Dobierzemy odpowiedniego psychoterapeutę i odpiszemy starając się o jak najszybszy i dogodny termin dla Ciebie.
Wysyłając wiadomość za pomocą formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych na cel kontaktu w sprawie zapytania. Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Nasza strona internetowa korzysta z "ciasteczek" w celu zapewnienia prawidłowego działania strony oraz wygody z użytkowania. Udostępniamy również informacje o tym jak korzystasz z naszej witryny naszym partnerom mediów społecznościowych, reklamowych oraz analitycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookie zmień ustawienia w swojej przeglądarce. View more
Akceptuj