
Julia Droś
Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Aktualnie odbywam 4-letnie szkolenie z psychoterapii w Instytucie Poznawczym w Krakowie, które umożliwia uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Jestem członkinią Polskiego towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stanowisku psychologa na Całodobowym Oddziale Podwójnej Diagnozy w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, gdzie pracowałam z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych ze współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi. Prowadziłam poradnictwo psychologiczne w Poradni Zdrowia Psychicznego w Kamiennej Górze. Na Oddziale Dziennym i Centrum Zdrowia Psychicznego w Myślenicach prowadziłam zajęcia grupowe z osobami zmagającymi się z rożnymi zaburzeniami psychicznymi a także zajmowałam się także diagnozą psychologiczną i psychoterapią indywidualną.
Pisałam również artykuły na temat zaburzeń odżywiania dla projektu edukacyjnego Szczera Sfera, którego celem była psychoedukacja oraz wsparcie osób mierzących się z tym problemem i ich bliskich. Byłam zaangażowana w projekt badawczy “Wybieramy Zdrowie” na Uniwersytecie SWPS, gdzie oprócz przeprowadzania procedury eksperymentalnej, udzielałam wsparcia psychologicznego osobom zmagającym się z nadmierną masą ciała.
W CBT MED prowadzę psychoterapię indywidualną oraz konsultacje psychologiczne osób dorosłych, zmagających się m.in. z depresją, zaburzeniami lękowymi (lękiem uogólnionym, fobiami prostymi, fobią społeczną, napadami paniki), zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami neurorozwojowymi (ADHD, spektrum autyzmu). Wspieram również osoby będące w trudnej sytuacji życiowej, z problemami w zarządzaniu stresem i regulacją emocji. Zależy mi, aby psychoterapia była szyta na miarę. W swojej pracy wykorzystuję techniki klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej oraz korzystam z nurtów, które zostały rozwinięte w oparciu o nią – terapię schematów oraz terapię dialektyczno-behawioralną (DBT). Aby lepiej zrozumieć specyfikę pracy z osobami z osobowością borderline i założenia DBT, uczestniczyłam w spotkaniach zespołu samokształceniowego terapii dialektyczno-behawioralnej. Zależy mi, aby pacjenci czuli się swobodnie w gabinecie, dlatego staram się stworzyć przyjemną atmosferę. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Na co dzień lubię napić się dobrej kawy, trenuję pilates, spędzam czas z bliskimi, chodzę na koncerty, do kina, rozwiązuję krzyżówki i bawię się z moim kotem. Ważne jest dla mnie, aby dbać o siebie całościowo, do czego też zachęcam swoich pacjentów.